Vývoj cen bytů ve vybraných lokalitách

Praha

Ceny bytů v Praze rostou nepřetržitě již od začátku roku 2012. Trend zatím pokračuje i v roce 2022, kde u všech segmentů bytového fondu dochází k růstu. Průměrná cena bytu v cihlovém domě se zastavila na novém historickém maximu 120 tis. Kč za m2. Byty v panelových domech se cenově dostaly na 100 tis. Kč za m2.

Regiony

Ostatní sledované regiony i města se chovají velmi podobně a prakticky ve všech pokračuje růstový trend. V Brně se průměrná cena bytu dostává aktuálně nad 100 tisíc Kč za m2. V Kladně, Kolíně a Plzni poprvé v historii překročila hranici 60 tisíc. Kč za m2.

Ústí nad Labem, jako tradičně nejlevnější krajské město, také trhá historická maxima a ač se ve srovnání s ostatními městy bude zdát hodnota 35 tisíce Kč za mjako velmi nízká, ještě před šestí lety dokonce 10 tisíce Kč za m2.

Narůst cen bytů meziroční

Pro prodávající je také důležitá informace, že čas počítaný ode dne rozhodnutí k prodeji do ukončení transakce, se prodlužuje. Nejkratší průměrný prodejní čas byl v roce 2017 109 dní. Od té doby se každoročně prodlužuje. Dnes se musí čekat na dokončení prodeje bytu více než 122 dnů. V tom je započítán i čas čekaní na převod v katastru nemovitostí, což je obvykle více než 25 dnů.

Podobné příspěvky

Pokud se chcete poradit o případném prodeji vaší nemovitosti a chcete za ni získat tu nejvyšší možnou cenu, neváhejte se na nás obrátit.

    Přejít nahoru