Rekonstrukce ulice Libušská v Písnici

Pokud nenastane něco zcela nepředvídatelného, začátkem dubna začne rekonstrukce Libušské v Písnici. Bude to na dlouhých sedm měsíců zásadní omezení přístupu do staré Písnice.

Samotná rekonstrukce proběhne ve dvou etapách.

 

Ta první zahrne výstavbu okružní křižovatky na křížení ulic Libušská a Kunratická spojka. Tato etapa potrvá cca od dubna do července.

Druhá etapa v srpnu až listopadu zahrne rekonstrukci Libušské v úseku od křížení s ulicí Lipovickou až po ulici K Vrtilce.

Dostupnost Písnice automobily

Po celou dobu rekonstrukce bude většina Písnice zcela uzavřena ve směru od Dolních Břežan, takže příjezd pro většinu obyvatel bude od Libuše.

 

Dostupnost Písnice MHD

Autobusy, které pojedou do Písnice, budou po dobu rekonstrukce končit v zastávce Písnice, žádný nebude pokračovat na Točnou nebo Dolní Břežany.

Autobusy linky 331 a 333

budou odkloněny v první etapě přes Dobronickou na Vídeňskou, Vestec, Hodkovice a dále do Dolních Břežan, po dostavbě kruhového objezdu pojedou přes Kunratickou spojku.

 

Co rekonstrukce přinese

  • Na úseku Libušská v Písnici budou vystavěny čtyři zpomalovací stavební prahy.
  • Oproti dosavadním pěti přechodům se jich po rekonstrukci dočkáme celkem sedmi.
  • Budou vystavěny chodníky podél Libušské.
  • Zastávka Ke Březině ve směru z centra bude posunuta k ulici K Pomníku.
  • Dočkáme se nového povrchu silnice v celé délce a jejího zúžení ve střední části Písnice.

 

Po letech příprav a odkladů letos v dubnu začne rekonstrukce Libušské v Písnici. Červeně vyznačený úsek bude zrekonstruován. Fialově je budoucí obchvat Písnice, který je stále v nedohlednu.

 

Nejaktuálnější informace naleznete:

https://www.facebook.com/rekonstrukcelibusskeulice/