REZERVÁCE

Prodej RD s pozemkem 933 m2, Petrovice

ulice Dieselova, Praha-Petrovice

Nabízím k prodeji pozemek 933 m2 s rodinným domem, zahradním domkem a garáží v ulici Dieselova, Praha – Petrovice. Pozemek je rovinatý až lehce svažití se vzrostlými porosty zajišťující soukromí, jakými jsou ovocné a okrasné stromy a keře.

Dům je určený k celkové rekonstrukci nebo přestavbě.

Zastavěná plocha domu je 89 m2 a vnitřní plocha je cca 140 m2. Zahradní domek s garáží je podsklepen se zastavěnou plochou 74 m2. Přístup do garáže je z ulice Turínská. Nemovitost se nachází v obytné zóně se zákazem projíždění.
V přízemí je nyní vybudovaná hala, pracovna, dvě technické místnosti, prádelna a spíž. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází kuchyň, jídelna, obývací pokoj, dva pokoje, koupelna WC a balkon.

Dům je napojen na elektřinu, vodovod plyn a kanalizace.

Dostupnost a lokalita: MHD zastávka autobusu Nové Petrovice 300 m od domu.

Chci termín na prohlídku. Potřebujete poradit.

PŮDORYS

Podrobné informace

Zahradní domek

PŮDORYS

Lokalita

Praha – Petrovice

Petrovice se rozkládají v jihovýchodním cípu hlavního města Prahy mezi Jižním Městem, Horními Měcholupy a Uhříněvsí, jádro původní vesnice leží na úbočí údolí Botiče. Vesnice Petrovice je doložená od 14. století, samostatnou obcí se stala roku 1920, k Praze byly Petrovice se zachováním vlastního místního národního výboru připojeny roku 1968. Rozlohou jsou nejmenší pražskou městskou částí, na ploše pouhých 1,79 km2, zde však žije více než 6 tisíc obyvatel . Většina občanů Petrovic žije v sídlištní zástavbě, která vznikla na přelomu 80. a 90. let 20. století.

Příroda. Do Petrovic patří část toku Botiče, do níž zasahuje i vzdutí hostivařské přehradní nádrže a Milíčovský potok se dvěma retenčními nádržemi. Jihovýchodně od Euklidovy ulice je přírodní park Botič-Milíčov, severně přírodní park Hostivař-Záběhlice. Údolím Botiče prochází přes Petrovice červená turistická značka č. 0013 a cyklistická trasa č. 11 (v novém číslování A23), která zatím v Petrovicích končí . Na západ od Botiče v okolí ulice Newtonovy je zahrádkářská osada i několik obytných domů.

Dům občanské vybavenosti (DOV). Stavba domu byla dokončena v roce 2009, od té doby se prostory domu naplnily obyvateli bytů a částečně i nájemci nebytových prostor . Ve spodní části domu se nachází Úřad městské části Praha-Petrovice, místní knihovna s veřejným internetem, sál pro zasedání zastupitelstva městské části a jiné společenské akce, služebna městské policie, nebytové prostory včetně restaurace a kadeřnictví, ve vyšších podlažích jsou soukromé byty. Služby poskytované v prostorách domu slouží občanům i návštěvníkům Petrovic.

Základní škola Praha-Petrovice poskytuje úplné devítileté základní vzdělání. Škola má tři pracoviště ve třech budovách.

  • Budova školy Edisonova 40, je v centrální historické části Petrovic, v blízkosti petrovického kostela sv. Jakuba Staršího. V jejím okolí jsou původní petrovické nemovitosti, na něž navazuje zástavba rodinných domů . Od této budovy školy je jen několik set metrů k Hostivařské přehradě. Budova školy existuje a slouží školským účelům už od roku 1888, přestože budova školy i její okolí od té doby samozřejmě zaznamenaly mnoho změn, stále si udržuje svůj, v dobrém slova smyslu, venkovský charakter. Budova, učebny a další prostory ve škole jsou opravené, modernizované, dobře udržované. Budovu školy obklopuje školní zahrada a z jedné strany k budově přiléhá školní hřiště s umělým povrchem .
  • Další pracoviště Základní školy je v budově Dopplerova 351. Toto pracoviště Základní školy je rozsáhlý areál, jehož hlavní vstup vede do ulice Dopplerova, ale nejdelší část areálu přiléhá k ulici Bellova. Kromě ZŠ působí v budově Základní umělecká škola, Trhanovské náměstí 8, Praha 10 – Hostivař, která má v budově jedno ze svých pracovišť a Soukromé gymnázium Altis.
  • V sousedství budovy Dopplerova 351 je na školním pozemku, na okraji ovocného sadu třetí nejnovější budova Základní školy Praha-Petrovice, jejíž výstavba a uvedení do provozu proběhlo v roce 2014. Budova je funkčně i stavebně součástí sportovního a rekreačního areálu, který obklopuje budovu Dopplerova 351 ze tří stran. Budova slouží pro výuku i pro školní družinu a volnočasové aktivity žáků Základní školy Praha-Petrovice.

Dopravní dostupnost

Petrovice nabízí snadnou dostupnost do centra Prahy, spojení automobilem trvá 15 minut do centra města.

Silnice

Vnitřní Pražský okruh MO 6 km, Dálnice D1 5 km, centrum Prahy 15 km.

Autobusovou dopravou do Prahy

MHD zastávka autobusu Nové Petrovice 300 m od domu. Přímé spojení: na Metro C Háje 9 minut, Metro B Smíchovské nádraží 29 minut nebo na metro A Skalka 17 minut.

Parkování: garáž, na pozemku a před domem.

Dům – pozemek Petrovice, Praha 10

Z důvodů ochrany soukromí Google Mapy je potřeba načíst vaše oprávnění. Pro více informací prosím navštivte naše Informace o zpracování osobních údajů.
Přijímám

Katastrální mapa

Územní plán

Kontaktujte makléře nemovitosti

Iztok Toplak, Tel.: +420 737 287 300

Nejbližší termín prohlídky:

…..

Chci vlastní termín / Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?