Zájem o koupi chaty či chalupy bude letos extrémní.

Poptávka byla výrazná i v minulých letech, nicméně současná vlna koronaviru zásadně zvýšila podíl lidí, kteří chtějí mít své vlastní místo, kam mohou v případě potřeby odjet. A tak zatímco zájem o nové bydlení je v těchto dnech o něco slabší, a to právě kvůli řadě bezpečnostních opatření, poptávka po rekreačních objektech naopak výrazně roste. Lidé si uvědomují, že ty nejlepší objekty mohou být prodané velmi rychle. Společně s makléři tak hledají cesty, jak si objekt prohlédnout při dodržení všech bezpečnostních pravidel. Za poslední týden bylo v rámci sítě RE/MAX takto rezervováno již několik objektů. U dalších očekáváme, že budou prodány v tomto týdnu.

 

Odlehlé místa lákají mnohem více

Zajímavé je, jak se oproti minulosti změnila představa o ideálním objektu. Jestliže v minulých letech byl zájem hlavně o zrekonstruované chalupy, které byly připraveny k okamžitému nastěhování a trávení volného času, aktuálně je tomu jinak. Lidé začínají slevovat ze svých požadavků a vyhledávají i objekty, které budou vyžadovat částečnou rekonstrukci. Hlavním požadavkem je nyní vlastní pozemek, krásná příroda v okolí a ideálně co nejmenší okolní zástavba. Jde o přímou reakci na současný stav, kdy si lidé představují, jaké by to bylo trávit čas na chalupě místo bytu. Hlavní podmínkou je tak oplocený pozemek okolo chalupy, kde mohou trávit čas, případně pěstovat základní zeleninu. Naši makléři potvrzují, že zájem o chalupy ve více odlehlých koutech republiky je nebývalá poptávka. Hlavní roli hraje možnost skrýt se před ostatními, současný stav chalupy se nově dostává až na druhé místo. Takových objektů je však jen málo.

Pronájem jako alternativa

Kromě prodeje se objevuje ještě jeden zcela nový trend. Tím je zájem o dlouhodobý pronájem chalupy. Zatímco v minulosti o takovou službu nebyl příliš velký zájem, vidina tuzemské dovolené mění zavedené pořádky. Lidé uvažují, kde budou trávit letošní léto. Protože je velmi pravděpodobné, že se za hranice nedostanou, hledají místo, kam by mohli dojíždět pravidelně. Je to řešení vhodné pro ty, kteří nemohou či nechtějí chalupu kupovat. Jakmile se uvolní pravidla, bude jistá část veřejnosti preferovat dovolenou v zahraniční. Pro ty často nemá smysl chalupu kupovat a dlouhodobý pronájem je levnější varianta než pronájem různých objektů pouze na víkendy. Navíc, pokud budou nadále zavřené hranice, bude poptávka po pronájmu jakýchkoli objektů obrovská. Je tak ideální čas vyřešit svoji letní dovolenou co nejdříve.

V případě, že máte zájem o koupi chaty nebo chalupy, podívejte se na aktuální nabídku na prodej:

https://www.toplak.cz/nemovitosti/prodej-chaty-brezova-olesko/