Růst cen bytů se zastavil

Čtvrtletní nárůst cen bytů

V druhém čtvrtletí byl nárůst cen v porovnaní s prvním čtvrtletím v ČR 8 %, v Praze 5 % a mimo Prahu 9 %.

Rezervace zakázek za třetí čtvrtletí letošního roku naznačují, že se dá očekávat zastavení růstu cen v celé ČR a mírný pokles v Praze v porovnaní s druhým čtvrtletím letošního roku.

Meziroční nárůst cen bytů

Ve třetím čtvrtletí se naopak očekává už obvyklý meziroční nárůst cen bytů. V celé ČR lze očekávat nárůst 11 %, mimo Prahu 21 % a v Praze 19 %. .

V Praze je průměrná cena bytů od letošního dubna lehce nad 120 tis. Kč za m2 a má klesající tendenci. Při podrobné analýze bylo zjištěno, že cihlové byty až do druhého čtvrtletí zdražovali. Ve třetím čtvrtletí však můžeme očekávat pozastavení nárůstu. Průměrná cena cihlových bytů je 130 tis. Kč za m2. Panelové byty dosáhly svého maxima už začátkem roku a teď ceny lehce klesají. Průměrná cena panelových bytů v Praze je 109 tis Kč za m2.
Naopak mimo Prahu realizace prodejů ukazují, že ceny pořad mírně rostou. Aktuálně je průměrná cena bytů mimo Prahu už přes 60 tis. Kč za m2. Evidentně zájemci o nákup bytů v Praze a jiných dražších lokalitách svůj záměr přehodnotili a zajištují si svoje bydlení v lokalitách, kde jsou ceny ještě relativně příznivé.

Průměrná cena bytu za čtvereční metr aktuálně dosahuje v ČR už 75 tis. Kč.

Líbil se Vám můj článek? Zde mě můžete podpořit:

Realiťák roku

Proč tolik rostou ceny? Viz. článek níže:

https://www.toplak.cz/ceny-bytu-neprestavaji-rust/

Vývoj cen pronájmu bytů. Viz. článek níže:

https://www.toplak.cz/ceny-pronajmu-bytu-v-praze-vyrazne-rostou/

Další informace o vývoji cen bytů v ČR naleznete na:

https://www.toplak.cz/ceny-bytu/